Jak zařídit pohřeb?

Víme, jaké těžké chvíle prožíváte při ztrátě blízké osoby. A protože v takových chvílích je  zařizování pohřbu další nemilou starostí a administrativa s ním spojená není zrovna činností,  do které máte v tuto chvíli chuť, vznikl tak náš pohřební ústav ELPIS. Jsme tu, abychom se  postarali o všechny důležité aktivity, které jsou s úmrtím a pohřbem Vašeho blízkého spojené. 

Co všechno pro Vás můžeme zařídit? 

Potkala-li Vás tato smutná životní situace, my jako pohřební služba v Praze jsme schopni  Vám zařídit vše již od samotného převozu zemřelého. Mezi naše služby patří převozy  z nemocnice, z domova, odkudkoli z České republiky nebo dokonce Evropské unie či ostatních zemí v rámci repatriace. Nacházíte-li se právě mimo území České republiky, možná byste mohli využít naší služby s názvem E-Pohreb, jež je právě pro podobné situace vytvořena. Můžete zajistit pohřeb odkudkoli přes internet a stihnete tak zákonem stanovenou  96 hodinovou lhůtu pro objednání pohřbu. Zajistíme také uložení zemřelých ve vlastním chladicím zařízení do doby pohřbu, jednoduchou či úplnou balzamaci. Jsme tu pro Vás, abychom pro Vás zajistili veškeré písemnosti a poradili Vám s vyřizováním formalit. 

kremo14.jpg

Následně Vám zařídíme pohřeb dle Vašich požadavků, případně Vám pomůžeme s výběrem na základě společné konzultace. Dnes máte na výběr hned několik možností pohřbu, z nichž nejčastější jsou následující tři. První volbou je zpopelnění bez obřadu, kdy proběhne kremace  bez účasti pozůstalých. Další je zpopelnění či pohřeb s obřadem, tedy za účasti pozůstalých. Třetí možností je pohřeb do země na hřbitově společně s pozůstalými či bez nich. Existují  samozřejmě i další možnosti, již méně časté, jako jsou církevní pohřby v kostelech, pohřby v domě zemřelého či na různých speciálních místech jako jsou sportovní hřiště, policejní či požární stanice a podobně. Obřady provádíme v místě na Vaše přání a to kdekoli po Praze či jejím okolí. Parte pro Vás připravíme již při sjednání pohřbu a na výběr máte několik stovek motivů a veršů. Prohlédněte si naše webové stránky pro více informací. 

Smuteční květiny, výběr rakve či urny?

Společně s pohřbem souvisí i zařizovaní doplňkových služeb, které jako pohřební ústav na základě konzultace s Vámi rádi zaopatříme. Ať už se jedná o urny, smuteční květiny či výběr rakve nebo náhrobku, u nás najdete široký sortiment, který si v klidu můžete prohlédnout v internetovém smutečním katalogu. Vše Vám dodáme až na místo určení. Díky dlouhé tradici také můžeme nabídnout mnoho kontaktů, ať už se jedná o obřadní síně, faráře nebo dokonce zajištění smuteční hostiny. 

Pokud se právě ocitáte v této těžké životní situaci, nebojte se přenechat své starosti pohřební službě ELPIS, která má jako pohřební ústav v Praze již dlouholetou tradici a garantuje tak vysokou profesionální úroveň ve všech směrech. Více informací na webových stránkách pohřebního ústavu ELPIS