Jaké texty umístit na smuteční věnce?

Pohřební věnce a kytice jsou symboly, které používáme při pohřbech našich blízkých, abychom jimi daly najevo náš smutek, lásku a úctu, které k nim chováme. Dle našeho vztahu k zemřelému volíme mezi věncem či smuteční kyticí. Pohřební věnce darují členové rodiny a blízké osoby zemřelého, dále významné osobnosti, firmy či instituce. 

Věnce na hrob jsou tedy dnes již téměř samozřejmým doplňkem při pohřebních obřadech. Věnce jsou aranžovány a vázány smuteční stuhou, na kterou můžete vhodným potiskem umístit svůj vzkaz. Z nápisů na věncových stuhách je vždy patrné od koho věnec je. Jaký text ale zvolit a co napsat na smuteční stuhu?

Nápisy na pohřební stuhy můžete volit dle Vašich přání a požadavků. Nejprve si vyberete barvu stuhy, z nichž Vám nabízíme tradiční barevné varianty, jako je bílá, zelená, modrá a vínová. Potom přímo ve Vaší objednávce vyplníte text, který si přejete na stuhu umístit. Smuteční stuha je vázána tak, aby na věnci volně ležely dva cípy opatřené textem. 

Text můžete volit plně dle svého posouzení. Chcete-li se držet tradice, do levého cípu umístěte obecný nápis na smuteční stuhu, který chcete vzkázat zemřelému. Příkladem může být: Na věčnou památku, Myslíme na Tebe, Se vzpomínkou, S láskou apod. Více inspirací pro tento text naleznete níže. Do pravého cípu je potom nejvhodnější uvést vztah toho, kdo věnec věnuje, k zemřelému. Například jsou to texty jako: Synové s rodinou, Od vnoučat, Tatínkovi apod. 

Smuteční věnce v různém provedení i se stuhou s potiskem Vám připravíme a dovozeme na místo určení. Máte-li speciální přání a požadavky, neváhejte nás kontaktovat a společně jistě nalezneme nejvhodnější řešení, jak splnit Vaše přestavy. 

Jaký text na smuteční stuhu zvolit?

Na věčnou památku

stuha-2.jpg

Nezapomeneme

Vzpomínáme

Myslíme na Tebe

Máme Tě v srdci napořád

Se vzpomínkou (v srdci)

S nadějí na věčné shledání

Poslední sbohem

Poslední pozdrav

Loučí se s Tebou

Na rozloučenou

S hlubokou úctou

S úctou vzpomínáme

S úctou a láskou

S láskou

S láskou a vděčností