Podle čeho vybírat vhodnou pohřební službu?

Úmrtí blízkého je nešťastná situace a zařizování pohřbu je pro pozůstalé nepříjemnou záležitostí, s tím plně souhlasíme. Vyberete-li si však správnou pohřební službu, dokáže Vám od mnoha starostí ulehčit a tak pomoci v této tíživé situaci. Jak ale správně vybrat pohřební ústav?

Zemřel-li Váš příbuzný či blízký, možná už jeho tělo bylo převezeno pohřební službou povolanou nemocnicí či lékaři. Dle zákona však máte stále plné právo rozhodnout se dle svého uvážení a zvolit kteroukoli jinou pohřební agenturu. Nenechávejte se zmanipulovat ani lékaři či jinými pracovníky zdravotnických zařízení, ale raději si udělejte vlastní výzkum. 

Osobní jednání

Nemáte-li přátele či známé, kteří by Vám mohli poskytnout cenná doporučení, můžete začít hledat na internetu. Hledejte pohřební služby, které mají dlouholetou praxi a tradici ve svém oboru. Pohřební služby mají dle zákona o reklamě zakázáno zveřejňovat na svých webových prezentacích své ceníky, proto až Vás některé z nich zaujmou, budete muset sáhnout po telefonu a zeptat se na ceny i podrobnější informace. 

Sejdete-li se na konzultaci s pracovníky pohřební služby, další body, které byste neměli přehlížet jsou především vystupování a chování personálu, jejich seriózní a upravené oblečení a uklizená a čistá kancelář. Zároveň se zeptejte na nabízený servis, který by měl být kompletní. Samozřejmostí je zajištění celého smutečního obřadu, dále služby jako rozeslání parte, hřbitovní servis a také zajištění smuteční výzdoby, jakou jsou pohřební věnce a květiny. Vždy si zkontrolujte stav a vzhled zemřelého včetně rakve.

Jsme profesionálové

Seriózní pohřební služba má profesionální vystupování, předloží Vám kompletní ceník a postará se o doplňkové služby, které Vám ulehčí danou situaci. Pohřební ústav Praha Elpis má mnohaletou tradici a nabízí kompletní servis včetně nadstandardních služeb pohřebnictví. Neváhejte nás proto kontaktovat pro naši cenovou nabídku a další informace, které Vás zajímají.

kremo8.jpg