Vhodné smuteční květinové dary a kam je umístit

Květiny poskytují způsob, jak se rozloučit s blízkou osobou. Můžeme díky nim vyjádřit úctu zemřelému a ukázat projevený soucit pozůstalým v jejich těžkém životním období. Víte, kam umístit jednotlivé květinové dary, abyste dodrželi smuteční etiku?

Květiny na položení

Smuteční květiny na položení na hrob nebo rakev představují dar pro zemřelou osobu a zároveň slouží jako decentní ozdoba obřadní místnosti. Jedná se o vypichované čerstvé květy ve formě věnců, ale i jiných tvarů - srdce, kříž a podobně, které jsou doplněny smuteční stuhou s nápisem.

Tyto květiny většinou bývají levnější variantou než smuteční kytice. Volba květin a jejich barev by měla být přizpůsobena zesnulému. Pokud si nevíte rady, kontaktujte nás, pomůžeme vám s výběrem.

Smuteční květinové dary pohřební květiny   

Kytice před i na rakev

Smuteční kytice patří mezi honosnější variantu posledního daru na rozloučenou. Jedná se o pečlivě vypichované a vázané kytice, které lze umístit před nebo na rakev. Opět je třeba zvolit vhodnou barvu a druh květin. Vhodnost barev květin na pohřeb blíže rozebíráme v článku ZDE. Kytice jsou zpravidla navíc ozdobeny smuteční stuhou s nápisem. Květiny i kytici je možné nechat zaslat předem nebo přinést přímo s sebou na obřad a osobně položit na dané místo.

Smuteční květinové dary pohřební květiny   

Květinové koše

Květinové koše představují vkusné a zároveň praktické aranžmá, protože se dají snadno přenést. Květiny v proutěném košíku se umisťují před rakev, ale hodí se i k přímému položení na desku hrobu. Květinové koše bývají doplněny o smuteční stuhu s nápisem. Barvu i text si můžete vybrat z naší široké nabídky.

Smuteční květinové dary pohřební květiny   

Květinové věnce

Tyto smuteční věnce darují obvykle nejbližší příbuzní, firmy, instituce nebo významné osobnosti. Věnce jsou doplněny o smuteční stuhu, na které jsou uvedena jména příbuzných, případně doplněna o citát nebo jiný text na rozloučenou.

Smuteční věnce tvoří významný doplněk obřadní místnosti během posledního rozloučení. Je důležité, aby byly na místo doručeny dříve, než přijdou pozůstalí a hosté a bude zahájen obřad.

Čím se od sebe tyto dva druhy věnců liší? Plné věnce mají na rozdíl od věnců s květinovou hlavou květy poseté po celém svém obvodu. Záleží tedy pouze na vašem vkusu, jaký zvolíte.

Smuteční květinové dary pohřební květiny   

U většiny smutečních květinových darů máte možnost sami si zvolit barvu květů i stuhy. Stačí si v objednávce vybrat z nabízených variant.

Nezapomeňte, že smuteční dary, které slouží jako součást výzdoby obřadní místnosti, musí být na místo doručeny včas. Na našich stránkách e-květina.cz vám poskytneme kompletní profesionální služby spojené se smuteční floristikou. Zajišťujeme dopravu až na místo určení a rozvoz po Praze zdarma.


Publikováno: 09.10.2018